6782 Mórahalom, Millenniumi sétány 16-18.   

Csillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktív

1

A Pusztamérgesi gondozási központ 2009.01.14-től a Homokháti Kistérség Többcélú Társulása Integrált Szociális és Gyermekjóléti Központ telephelyeként működik. A múltszázad elején épült, többször átalakított épület 2012 februárjában nyerte el mai formáját. A felújítás az Európai Unió támogatásával az Európai Regionális Alap társfinanszírozásával valósult meg. Az akadálymentesített, energiatakarékos épületben korszerű, az ellátotti kör fizikai és mentális igényeihez igazodó közösségi és szociális helyiségek várják a gondozottakat. Gondozási központunk jelentősége az ellátások egymásra épülésében, a komplex szolgáltatásokban, az egyéni szükségletekhez igazodó rugalmas gondozásban van. Minden szolgáltatást szakképzett gondozó lát el.

Homokháti Kistérség Többcélú Társulása Integrált Szociális és Gyermekjóléti Központ Pusztamérgesi telephelye az alábbi szolgáltatásokat látja el:

• Étkeztetés
• Házi segítségnyújtás
• Családsegítő szolgálat
• Gyermekjóléti szolgálat
• Jelzőrendszeres házi segítségnyújtás
• Idősek nappali ellátása

Elérhetőségek:

• 06-30-963-45-69
• 06-62-254-293
Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Program terv
Telephelyünk dolgozói munkájuk során napi kapcsolatban vannak községünk intézményeivel, civil szervezeteivel. Ezek rendezvényeit aktívan segítik, közreműködnek szervezésben, lebonyolításban.

• Pusztamérgesi Polgárőr Egyesület éves közgyűlése, március
• Pusztamérgesi Motoros és Futball Club, hetente
• Szüreti Fesztivál, szeptember
• Idősek napja, október
• Falu Karácsony, december

A 2012.03.01-től működő Idősek Nappali Ellátása keretében a szabadidős programok tervezése elsősorban a most kialakuló közösségformálást segíti. A program terv kezdetben az évszakokhoz kapcsolódó családi és társadalmi ünnepek segítségével ad teret a közösség kialakulásához. Erre építve alakíthatunk ki az ellátotti igényekre alapuló rendezvény tervet.

• Egérfogók (internetes csoport), 04.02-től hetente
• Nagymamák és Nagypapák napja, 05.07.
• Nagycsaládosok egyesülete havi gyűlése, minden hónap első szerdáján
• Mozgássérültek helyi szervezete éves közgyűlés,05.26.
• Véradás, 06.01. 10:00-13:00
• Gyermeknap, 06.07.
• Szent Mihály hava: fecskék, gólyák visszavárunk, 09.07.
• Szüreti fesztivál: Helyi festők kiállítása 09.15.
• Idősek napja: 10.01.
• Adventi készülődés,09.30.
• Közös Karácsony 12.17-22.
• Szilveszteri maradék 2013.01.03.


Kelt: Pusztamérges, 2012.05.22. Készítette: Zsolnai Andrásné

Csillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktív
A Homokháti Kistérség Többcélú Társulása Integrált Szociális és Gyermekjóléti Központ Forráskúti telephelye (továbbiakban: Intézmény) Forráskút község központjában, a község Polgármesteri Hivatalának épületéhez integráltan található a 6793 Forráskút, Fő u. 74/A. szám alatt.
 
Az Intézményben dolgozók gyakorlati alapelveként fogalmazható meg, hogy az ellátás középpontjában a szociális segítségre szoruló egyén áll, akinek elidegeníthetetlen joga, hogy a különféle szociális eljárások során emberi méltóságát, állampolgári jogait maradéktalanul tiszteletben tartsák. A szolgáltatások nyújtása során a szociális szakemberek törekednek arra, hogy tevékenységük a kirívó esélyegyenlőtlenségek csökkentését, az ebből adódó társadalmi feszültségek mérséklését szolgálja, és hozzájáruljon a rászorulók esélyeinek javításához, a társadalom perifériájára szorulásuk megelőzéséhez.
 
Az intézmény biztosítja a településen élők számára a gyermekjóléti szolgáltatást, családsegítést, valamint a házi segítségnyújtás, jelzőrendszeres házi segítségnyújtás, közösségi pszichiátriai ellátás, valamint az idősek nappali ellátása személyes gondoskodást nyújtó szociális alapellátásokat. A szociális étkeztetés és a tanyagondnoki szolgáltatás szociális alapellátásokat Forráskút Község Önkormányzata biztosítja. (6793 Forráskút, Fő u. 74.)
 
Gyermekjóléti szolgáltatás:
 
A gyermekjóléti szolgáltatás olyan, a gyermek érdekeit védő speciális személyes szociális szolgáltatás, amely a szociális munka módszereinek és eszközeinek felhasználásával szolgálja a gyermek testi és lelki egészségének, családban történő nevelkedésének elősegítését, a gyermek veszélyeztetettségének megelőzését, a kialakult veszélyeztetettség megszüntetését, illetve a családjából kiemelt gyermek visszahelyezését.
 
Családsegítés
 
A családsegítés a szociális vagy mentálhigiénés problémák, illetve egyéb krízishelyzet miatt segítségre szoruló személyek, családok számára az ilyen helyzethez vezető okok megelőzése, a krízishelyzet megszüntetése, valamint az életvezetési képesség megőrzése céljából nyújtott szolgáltatás.
A felsorolt feladatokat Vass Ilona, családgondozó látja el a településen.
 
Család- és gyermekjóléti szolgálat (Vass Ilona)
Telefon: 0662/287-222/161 mellék
Személyesen: 6793 Forráskút, Fő u. 74/A.
Ügyfélfogadási ideje:
Hétfő 8:00-16:00
Kedd 8:00-16:00
Csütörtök 8:00-12:00
Eseti ügyeleti idő minden hónap első hétfőjén 8:00-17:00
 
Házi segítségnyújtás
 
A házi segítségnyújtás során az önmagát saját erőből ellátni nem képes igénybevevők, önálló életvitelének fenntartását – szükségleteinek megfelelően - lakásán, saját lakókörnyezetében biztosítjuk.
A házi segítségnyújtás keretében gondoskodunk azokról az idős, pszichiátriai beteg, fogyatékos személyekről, valamint szenvedélybetegekről, akik állapotukból adódóan önálló életvitellel kapcsolatos feladataik ellátásában segítséget igényelnek, de egyébként önmaguk ellátására képesek.
Forráskút településen a házi segítségnyújtást 3 fő gondozónő (Péter Gáborné, Sebők Imréné, Vassné Pesir Zita) közreműködésével biztosítjuk.
Az ellátás igénybevétele napi 1 órát meghaladó gondozás esetén 540 Ft/fő/óra, napi 1 órát meg nem haladó gondozás esetén térítésmentes.
Az 1993. évi III. törvény 116.§ (3) bekezdése alapján házi segítségnyújtás igénybevétele esetén a személyi térítési díj nem haladhatja meg a szolgáltatást igénybe vevő rendszeres havi jövedelmének 25%-át ha csak házi segítségnyújtást, és 30%-át ha az ellátott a házi segítségnyújtás mellett étkezést is igénybe vesz.
 
Jelzőrendszeres házi segítségnyújtás
 
A jelzőrendszeres házi segítségnyújtás a saját otthonukban élő, egészségi állapotuk és szociális helyzetük miatt rászoruló, a segélyhívó készülék megfelelő használatára képes időskorú vagy fogyatékos személyek, illetve pszichiátriai betegek részére az önálló életvitel fenntartása mellett felmerülő krízishelyzetek elhárítása céljából nyújtott ellátás.
Az igénybevétel szempontjából szociálisan rászorult az egyedül élő 65 év feletti személy, az egyedül élő súlyosan fogyatékos vagy pszichiátriai beteg személy, vagy a kétszemélyes háztartásban élő 65 év feletti, illetve súlyosan fogyatékos vagy pszichiátriai beteg személy, ha egészségi állapota indokolja a szolgáltatás folyamatos biztosítását.
A településen biztosított jelzőrendszeres házi segítségnyújtással az idős és rászoruló emberek a szolgáltatásokhoz egyre szélesebb körben juthatnak hozzá, az ellátottak saját lakókörnyezetükben maradhatnak, s ez által elkerülhetővé válik, vagy lényegesen kitolódik a szociális otthonokba történő bekerülés. A készülékek a lakosság közbiztonsági komfortérzetét növelik, minden esetben jól ismert, megbízható szociális szférában dolgozó látja el az ügyeletet.
A jelzőrendszeres házi segítségnyújtást 3 fő (Gyuris Imréné és Csala Imréné tanyagondnokok, és Veres Gyula mezőőr) közreműködésével, és 16 kihelyezett jelzőkészülékkel biztosítjuk a településen, akik a nap 24 órájában, riasztás esetén a helyszínre érkeznek.
A jelzőrendszeres házi segítségnyújtás igénybevételekor fizetendő térítési díj:
Ha szolgáltatást igénybevevő rendszeres havi jövedelme nem éri el a 30.000 Ft-ot, akkor 20 Ft/nap/készülék.
Ha a szolgáltatást igénybe vevő rendszeres havi jövedelme eléri, vagy meghaladja a 30.000 Ft-ot, akkor 30 Ft/nap/készülék.
Szociálisan nem rászorult személyek esetén 100 Ft/nap/készülék.
Az 1993. évi III. törvény 116.§ (3) bekezdése alapján jelzőrendszeres házi segítségnyújtás igénybevétele esetén a személyi térítési díj nem haladhatja meg a szolgáltatást igénybe vevő rendszeres havi jövedelmének 2 %-át.
 
Közösségi pszichiátriai ellátás
 
    A közösségi ellátás célja elsősorban az, hogy a kliens a segítők közreműködésével a mindennapi élethez szükséges készségeit megtartsa, fejlessze, továbbá konfliktusait, problémáit a szociális környezetét megtartva legyen képes rendezni. Ide tartoznak azon szolgáltatások, melyek a megkereső munkát, a különböző ellátások felé megjelenő motiválást segítik elő.
A településen a közösségi pszichiátriai ellátást 1 fő gondozónő (Kecskeméti Miklósné) közreműködésével biztosítjuk.
Az ellátás igénybevétele térítésmentes.
 
Idősek nappali ellátása
 
A nappali ellátás igénybevételére hajléktalan személyek és elsősorban a saját otthonukban élő tizennyolcadik életévüket betöltött, egészségi állapotuk vagy idős koruk miatt szociális és mentális támogatásra szoruló, önmaguk ellátására részben képes személyek jogosultak. 
Az idősek nappali ellátását Üllés Tagintézménnyel közösen biztosítjuk a településen. Ezt az ellátást a Forráskúton élő személyek Üllésen, a felújított Gondozási Központ (6794 Üllés, Radnai u. 22.) klubhelyiségében vehetik igénybe.
Az idősek nappali ellátásának igénybe vétele térítési díj köteles, melynek díja csak tartózkodás igénybevétele esetén 200 Ft/fő/ellátási nap
 
A Forráskúti telephely elérhetőségei a következők:
Cím: 6793 Forráskút, Fő u. 74./A.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Telefon: 0662/287-222/143 mellék
Mobiltelefon: 0630/581-04-91
 
A személyes gondoskodást nyújtó szociális alapellátások (házi segítségnyújtás, jelzőrendszeres házi segítségnyújtás, idősek nappali ellátása, közösségi pszichiátriai ellátás) igényelhetőek személyesen minden hétköznap 8:00- 16:30 6793 Forráskút, Fő u. 74. szám alatt Vassné Pesir Zita, telephely-vezetőnél.

Olvasóink értékelése: 5 / 5

Csillag aktívCsillag aktívCsillag aktívCsillag aktívCsillag aktív

Homokháti Szociális Központ
Zákányszéki Tagintézmény

Intézményvezető: Csótiné Ördög Edit
Elérhetősége: Tel.: 62/254-286; e-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Tagintézmény-vezető: Pappné Péter Etelka
Elérhetősége: Tel.: 62/624-582, 30/372-2535; e-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Tagintézmény-vezető helyettes: Tandariné Kiri Éva
Elérhetősége: Tel.: 62/254-294; e-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

A tagintézmény munkaidőben hívható a 62/624-582 és a 30/372-2535-ös telefonszámon.
A tagintézmény nyitva tartása: 6787 Zákányszék, Dózsa György út 44.; munkanapokon 8.00-16.00 óra között

A Homokháti Szociális Központ célja, hogy az ellátottak számára biztosítsa a szociális alap- és szakosított, illetve gyermekjóléti ellátás keretében azokat a szolgáltatásokat, amelyek feladatkörébe tartoznak - ezáltal Zákányszék község lakóinak szociális biztonságát elősegítse. A Zákányszéki Tagintézmény irányítása alá tartozik a Zákányszéki Védőnői Szolgálat, mint kötelezően biztosítandó egészségügyi alapellátás.
A szolgáltatások igénybevételével, azok megszüntetésével, a szolgáltatásokhoz kapcsolódó információk kérésével, továbbá panasztétel céljából a tagintézmény-vezetőt, távollétében a helyettesét kell keresni az intézmény nyitvatartási ideje alatt.

Telephelyeink:
6787 Zákányszék, Dózsa Gy. u. 44. Tel: 62/254-294 – Idősek bentlakásos otthona, Tanyagondnoki Szolgálat, jelzőrendszeres házi segítségnyújtás, házi segítségnyújtás
Telephely: 6787 Zákányszék, Lengyel tér 1. Tel: 62/624-582, 30/372-2535 – szociális étkeztetés (szociális konyha, népkonyha), Idősek nappali ellátása, demens személyek nappali ellátása
Család- és Gyermekjóléti Szolgálat részére nyitva álló helyiség területi irodája a 6787 Zákányszék, Dózsa Gy. u . 44. szám alatt található, tel: 30/688-9659

 

Olvasóink értékelése: 5 / 5

Csillag aktívCsillag aktívCsillag aktívCsillag aktívCsillag aktív

Homokháti Kistérség Többcélú Társulása

Integrált Szociális és Gyermekjóléti Központ

Mórahalmi Tagintézménye

Intézményvezető:Csótiné Ördög Edit
Tagintézmény-vezető:Czékus Ella
Tagintézmény címe: 6782 Mórahalom, Zákányszéki út 21.
Telefonszám:62/280-643
E-mail:Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Homokháti Szociális Központ honlapja

Az intézmény programja az alábbi linken érhető el:
https://www.facebook.com/kozpont.szocialis/

A szociálisan rászorultak részére a személyes gondoskodást az állam valamint az önkormányzat biztosítják. (1993. évi III. tv.)
Az előd, a Gondozási Központ 1989. augusztus 1-jén kezdte meg működését szociális tevékenységet ellátó intézményként. Jelenlegi szervezeti formájában szociális szolgáltatásokat biztosít Mórahalom város szociálisan rászoruló lakosai részére: saját otthonukban és lakókörnyezetükben önálló életvitelük fenntartásában, egészségi, mentális állapotukból vagy más okból származó problémák megoldásában.

A szolgáltatások igénybevétele – a családsegítő és gyermekjóléti szolgáltatás néhány esetét kivéve – önkéntes. Ügyfélfogadás munkanapokon 8-16 óráig lehetséges.

A szolgáltatás igénybevételét a Tagintézményben lehet kezdeményezni a tagintézmény-vezetőnél. Felvilágosítás telefonon vagy személyesen kérhető munkaidőben a fenti címen vagy a megadott telefonszámokon.
A szolgáltatásokat több mint húsz éve biztosítja az intézmény magas szakmai és etikai megfeleléssel. A legfőbb érték az ember itt nem csak szlogen. A település adottságai lehetőséget nyújtanak a családias hangulatú gondozási tevékenységre.

Ellátási formák a Tagintézményben:
- Nappali ellátás
- Házi segítségnyújtás
- Jelzőrendszeres házi segítségnyújtás
- Étkezés
- Családsegítő és gyermekjóléti szolgálat

Egyéb ellátási forma:
- Tanyagondnoki szolgálat (Önkormányzati fenntartásban)
- Támogató szolgálat (Ásotthalom gesztorságában)

Nappali ellátás - Idősek Klubja

Hajléktalan személyek és elsősorban a saját otthonukban élő, tizennyolcadik életévüket betöltött, egészségi állapotuk vagy idős koruk miatt szociális és mentális támogatásra szoruló, önmaguk ellátásra részben képes személyek részére biztosít lehetőséget a napközbeni tartózkodásra, társas kapcsolatokra, valamint az alapvető higiéniai szükségleteik kielégítésére.
Az ellátottak részére a napi programok mellett rendszeresen szervezünk kirándulásokat programokat, melyek megvalósításához nagy segítséget jelent a minden évben megrendezésre kerülő Jótékonysági Bál.
A Klub hétfőtől péntekig 8.00-16.00 óráig tart nyitva. A nappali ellátás igénybevétele Mórahalom Város Képviselőtestületének döntése értelmében térítésmentes.


Házi segítségnyújtás


A házi segítségnyújtás keretében a szolgáltatást igénybe vevő személy részére saját lakókörnyezetében kell biztosítani az önálló életvitel fenntartása érdekében szükséges ellátást: a napi tisztálkodástól kezdve, a gyógyszerek felíratásán és kiváltásán keresztül a bevásárlásig, a környezetük rendben tartásáig segítik a gondozók az ellátást igénybe vevők életvitelét kül- és belterületen egyaránt.
Térítési díj:

Személyi gondozás:

Térítésmentes a tevékenység a napi 60 percet vagy azt meg nem haladó esetekben. Ezt meghaladó esetben 540,- Ft/ gondozási óra/ fő.

Szociális segítő tevékenység

Térítésmentes a tevékenység a napi 60 percet vagy azt meg nem haladó esetekben. Ezt meghaladó esetben 540,- Ft/ gondozási óra/ fő.
Tartási-eltartási kötelezettséggel rendelkező ellátást igénylő esetén: 600 -. Ft / gondozási óra (gondozási vagy szociális segítői tevékenység igénybevétele esetében)

Jelzőrendszeres házi segítségnyújtás

A jelzőrendszeres házi segítségnyújtás a saját otthonukban élő, egészségi állapotuk és szociális helyzetük miatt rászoruló, segélyhívó készülék megfelelő használatára képes időskorú vagy fogyatékos személyek, illetve pszichiátriai betegek részére az önálló életvitel fenntartása mellett felmerülő krízishelyzetek elhárítása céljából nyújtott ellátás.
A jelzőrendszeres házi segítségnyújtás keretében biztosítani kell az ellátott személy segélyhívása esetén az ügyeletes gondozónak a helyszínen történő haladéktalan megjelenését, a segélyhívás okául szolgáló probléma megoldása érdekében szükséges azonnali intézkedések megtételét, szükség esetén további egészségügyi vagy szociális ellátás kezdeményezését.
A jelzőrendszeres házi segítségnyújtás igénybevétele szempontjából szociálisan rászorult az egyedül élő 65 éven felüli személy, egyedül élő súlyosan fogyatékos vagy pszichiátriai beteg személy, vagy a kétszemélyes háztartásban élő 65 év feletti, illetve súlyosan fogyatékos vagy pszichiátriai beteg személy, ha egészségi állapota indokolja a szolgáltatás folyamatos biztosítását.
A jelzőrendszeres házi segítségnyújtás ellátás igénybevétele 2017. május 01-től a térítési díj: bruttó 40,-Ft/ellátási nap/készülék

Szociálisan nem rászorulók esetében: 120,-Ft/ ellátási nap/készülék.

Étkeztetés


Az étkeztetés keretében azoknak a szociálisan rászorultaknak a legalább napi egyszeri meleg étkezéséről kell gondoskodni, aki azt önmaguk, illetve eltartottjaik észére tartósan vagy átmeneti jelleggel nem képesek biztosítani, különösen koruk, egészségi állapotuk, fogyatékosságuk, pszichiátriai betegségük, szenvedélybetegségük vagy hajléktalanságuk miatt. Az étkeztetés keretén belül lehetőség van diétás étkezés igénybevételére is orvosi javaslat alapján. Az étkezés igénybevételének lehetőségei: helyben fogyasztással, elvitellel, vagy az ellátott otthonába szállítással.

Szociálisan rászorultnak minősül: aki 60. életévét betöltötte vagy nyugdíjszerű ellátásban részesül; aki a 18. életévét betöltötte, és a munkaképesség csökkenéséről igazolással rendelkezik; 60. életévét be nem töltött személy, akinek egészségi állapotára tekintettel háziorvosa szociális étkeztetés igénybevételét kifejezetten javasolja; vakok személyi járadékában részesül; fogyatékossági támogatásban részesül; pszichiátriai betegségéről szakorvosi igazolással rendelkezik; szenvedélybetegségéről háziorvosi, szakorvosi igazolással rendelkezik; hajléktalan.
Térítési díj: Nettó 480,- Ft+ÁFA/ ellátási nap / adag, azaz bruttó 610,- Ft / ellátási nap/ adag. Kiszállítási díj 55,- Ft/ háztartás. Megjegyzés az étkeztetés kiszállítási díjtételének megfizetése alól mentesülnek a külterületen bejelentett lakcímmel rendelkező, ellátást igénylő, szociálisan rászoruló személyek.


Családsegítő és gyermekjóléti szolgáltatás


Mórahalom, Röszkei u. 2. Tel.: 
62/281-022/187


A családsegítés a szociális vagy mentálhigiénés problémák, illetve egyéb krízishelyzetek miatt segítségre szoruló személyek, családok számára az ilyen helyzethez vezető okok megelőzése, a krízishelyzet megszüntetése, valamint az életvezetési képesség megőrzése céljából nyújtott szolgáltatás.
A családsegítés keretén belül biztosítani kell: szociális, életvezetési és mentálhigiénés tanácsadást, anyagi nehézségekkel küzdők számára a pénzbeli, természetbeni ellátásokhoz, továbbá a szociális szolgáltatásokhoz való hozzájutás megszervezését, családgondozást, a családban jelentkező működési zavarok illetve konfliktusok megoldásának elősegítését, közösségfejlesztő valamint egyéni és csoportos terápiás programok szervezését, a családon belüli kapcsolatok erősítését szolgáló családterápiás esetkezelést.
Gyermekvédelmi törvény alapelvei: a gyermek érdekeinek előtérbe helyezése, a család önállóságának fokozása, célszerűség az ellátásokban, a legkisebb kényszer elve, a hátrányos megkülönböztetés, visszaélés tilalma.
A Gyermekjóléti szolgáltatás célja: A gyermek testi, értelmi, érzelmi és erkölcsi fejlődésének elősegítése, a veszélyeztetettség megelőzése illetve a kialakult veszélyeztetettség megszüntetése, a családban való nevelés elősegítése, a családból történő kiemelés megelőzése, visszagondozás.
A gyermek testi, lelki egészségének, családban történő nevelésének elősegítése érdekében: tájékoztatás, a támogatásokhoz való hozzájutás segítése, családtervezési, pszichológiai, nevelési, egészségügyi, mentálhigiénés és káros szenvedélyek megelőzését célzó tanácsadás, szociális válsághelyzetben lévő várandós anya támogatása, segítése, tanácsokkal való ellátása, valamint számára a családok átmeneti otthonában igénybe vehető ellátáshoz való hozzájutás szervezése, szabadidős programok szervezése, hivatalos ügyek intézésének segítése.
A veszélyeztetettség megelőzése érdekében: a veszélyeztetettséget észlelő és jelző rendszer működtetése, a veszélyeztetettséget előidéző okok feltárása és ezek megoldására javaslat készítése, együttműködés megszervezése, tevékenységek összehangolása, tájékoztatás.
A családsegítő és gyermekjóléti szolgáltatás térítésmentes.

Tanyagondnoki szolgáltatás

Önkormányzati fenntartásban működő szolgáltatás, mely elérhető a Tagintézményben (Zákányszéki u.21.)
Célja: a külterületi vagy egyéb belterületi, valamint a tanyasi lakott helyek intézményhiányából eredő hátrányainak enyhítése, alapvető szükségletek kielégítését segítő szolgáltatásokhoz, egyes alapszolgáltatásokhoz való hozzájutás biztosítása, egyéni és közösségi szintű szükségletek teljesítésének segítése.
Mórahalom közigazgatási területén négy tanyagondok teljesít szolgálatot:

Czetter Imre (30/286-1354), Csonka Lajos (70/374-72-23), Farkas Ildikó (70/334-8716), Szögi Antal (70/334-8717).

A tanyagondnoki szolgáltatás térítésmentes.

Támogató szolgálat


Célja: a fogyatékos személyek lakókörnyezetben történő ellátása, a lakáson kívüli közszolgáltatások elérésének segítése, az általános egészségi állapotának és a fogyatékosság jellegének megfelelő egészségügyi-szociális ellátásokhoz, valamint a fejlesztő tevékenységekhez való hozzájutás személyi és eszközfeltételeinek biztosítása, speciális személyi szállítás megszervezésével, valamint életvitelük önállóságának megőrzése mellett a lakáson belüli speciális segítségnyújtás biztosítása révén. Fontos feladat a segítségnyújtás a fogyatékos emberek társadalmi integrációjának megvalósulásához, a családi, a közösségi, a kulturális, a szabadidős kapcsolatokban való egyenrangú részvételhez szükséges feltételek biztosítása.
Fő tevékenység: személyi segítés, információnyújtás, tanácsadás, a tanácsadást követően a társadalmi beilleszkedést segítő szolgáltatásokhoz való hozzájutás biztosítása, segítségnyújtás a fogyatékos személyek kapcsolatkészségének javítása, családi kapcsolatainak erősítéséhez speciális, önsegítő csoportokban való részvétel elősegítése.
A támogató szolgáltatás igénybevétele során szociálisan rászorultnak minősül a (orvosi szakvélemény által igazolt) súlyosan fogyatékos személy.
A támogató szolgáltatás személyi segítése térítésmentes, szállítás költsége 150,-Ft/szállítási km, szociálisan nem rászorultak esetén a szállítás 200,-Ft/szállítási km 

©2024 Homokháti Szociális Központ. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper and Kontraszt Web és Videó Stúdió